پخت گمج کباب
آموزش خورشت گمج کباب گیلان

سلام دوستان همیشگی بازم اومدیم بایه خورشت محلیه گیلان که بسیار خوشمزه ولذیذ میباشد.گمج کباب غذای اصیل گیلانئ میباشد که درست کردن سنتیه آن لذت بخش تر است. تا جایی که یادمه این غذا رو مامان بزرگا درست میکردن که نسل به نسل انتقال داده شد . پخت خورشت های گیلان در گمج لذیذ تر وخوش طعم تر میباشد که گمج کباب هم جز همین خورشتهاست. این غذای ترش مزه مختض شرق گیلان میباشد.حال میپردازیم به آماده سازی.

مواد لازم برای پخت کمج کباب:

گوشت ۲۵۰ گرم

پیاز دو عدد متوسط

گوجه ۷ عدد

انار یا آب انار ترش یک پیمانه

سبزی(جعفری گشنیز تره)یک پیمانه

روغن ونمک وفلفل به میزان لازم

گمج گیلان
قابلمه گیلان گمج

پخت گمج کباب:

مواد اولیه بالا برای سه نفر میباشد.زمان پخت تا زمانی که خورشت جا بیفتد حدودا یک تا یک ساعت ونیم.نکته این خورشت این است که میتوان به آن گردو سابیده شده هم زمان سرخ کردن گوشت اضافه نمود.

ابتدا گمج یا قابلمه مورد نظر را انتخاب نموده پیاز خورد شده را همراه نمک وزردچوبه وروغن سرخ میکنیم تا طلایی شود سپس گوشت صاف درشت خرد شده را به آن اضافه میکنیم تا سرخ وپخته شود ودر مرحله بعدی گوجه های رنده شده یا خورد شده را اضافه میکنیم تا در آخر یک واویشکاه کامل داشته باشیم .

پس از انجام مراحل بالا سبزیه خورد شده وانار دون شده ونمک ویک حبه سیررا میسابیم (محلیهای گیلان در نمک یار با سنگ میسابن)حالا این مواد آماده شده را به گوشت وپیلز وگوجه اضافه میکنیم همراه دو لیوان آب تا غذا بجوشد. در زمان پخت میزان نمک وترشیه غذا تست میکنیم تا اندازه باشد اگر ترش نبود میتوان کمی آب انار اضافه نمود.بعد از مدت زمان معلوم غذا آماده میل میباشد که رنگی سبز طعمی ترش وخوشمزه دارد نوش جانتون.

کمج کباب خوشمزه
خورشت گمج کباب آماده سرو

غذای خوشمزه گیلانی با تهیه ای آسان نوش جانتون.

برای ورود به سامانه ما اینجا کلیک کنید.