طبیعت بکر لاهیجان, شیطان کوه:

نمای کلی از شیطان کوه

شیطان کوه، کوهی است در شرق لاهیجان واقع در استان گیلان. در گذشته به این منطقه شاه‌نشین کوه گفته میشد و استخری که حدودا ۲۰۰ متر عرض و ۷۰ متر طول داشت در جلوی آن بود تا برای ذخیره کردن آب در امر آبیاری از آن استفاده می‌شد. امروز برکه به استخر بزرگ تبدیل شده که در میان آن جزیره‌ای وجود دارد و کاخ کوچکی در این جزیره خودنمایی می‌کند. در شیطان کوه آبشاری مصنوعی ایجاد شده که آب آن از همین دریاچه که به استخر لا هیجان معروف است، تأمین می‌شود. دیار خوش آب و هوایی که با آبشار و دریاچه‌ای به همین نام، گردشگر پذیرترین نقطه لاهیجان به حساب می‌آید.

نمایی زیبا از استخر لاهیجان

دلیل نامگذاری شیطان کوه:

غاری قدیمی بین دو کوه وجود دارد که بر اثر گذشت زمان الآن تخریب شده یا این‌گونه اعلام شده و ورودی‌هایش مسدود است این کوه رو شیخان و بزرگان برای تفریح و شکار استفاده میکردند. از غار برای رفتن به کوهی که نزدیک شیطانکوه بود استفاده میکردند اما اجازه برای عموم از استفاده از این کوه داده نمیشد و اهالی شهر اطلاعی از وجود غار نداشتند. صداهایی عجیب و غریب هم که شنیده میشد صدایی بود از انعکاس صدای باد و یا عبور و مرور افراد. باگذشت زمان شیخان کوه با توجه به داستان‌هایی که مردم برای یکدیگر تعریف میکردند به شیطان کوه تغییر کرد.

پله های زیبا برای بالا رفتن از شیطان کوه

تالاب سوستان:

زیبایی خلقت خدا در تالاب سوستان پیداست

تالاب سوستان یکی از زیباترین مکانهای دیدنی لاهیجان و گیلان میباشد. تالاب سوستان به دلیل دارا بودن مزیت آب شیرین, میزبانی انواع گونه پرندگان مهاجر وزیبا را به عهده دارد. نوع پوشش گیاهی و درختان تنومند تالاب سوستان باعث شده که یک منظره بکر و آرامشی عجیب را به مسافران عزیز هدیه کند.

تالاب سوستان از نمای بالا