فاصله بندر انزلی تا رشت ۴۰ کیلومتر و تا اولین فرودگاه ۳۵ کیلومتر می‌باشد. این شهرستان دارای آب و هوای مرطوب ساحلی می‌باشد بندر انزلی یک شهر بسیار زیبا و قطب ورزشی کشور میباشد. در محلات انزلی زنان مشغول به بافتن کیف و سبد و سفره و اجناس تزیینی با حصیر هستند که برای خرید این کالاها میتوانید اینجا کلیک کنید.

درصورت تمایل به خرید محصولات ارگانیک گیلان و صنایع دستی شمال اینجا کلیک کنید یا به سایت www.giltiti.ir بروید.

تالاب بین المللی انزلی

تالاب بین المللی انزلی یا همان تالاب گل لاله یکی از معرفترین تالابهای ایران و دیدنی ترین مکان بندر انزلی میباشد.

طبیعت زیبا و گلهای شناور روی آب و پرندگان مهاجر و بومی زیبا رنگ آمیزی خاصی به تالاب انزلی بخشیده اند.

تالاب بندر انزلی از دریای خزر جان گرفته است در ضمن این تالاب ۲۰ هکتار مساحت دارد.

این تالاب در فهرست مونترال قرار گرفته است و این به این معناست که تالاب در حال خشک شدن هست ونیاز به مراقبت بسیار زیاد دارد.

درضمن برای بازدید از تالاب برای مسافرین عزیز قایقهایی وجود دارد که مجهز به جلیقه نجات میباشند.

تالاب بین المللی بندرانزلی http://giltiti.ir/category/articles/tourism/


www.giltiti.ir

تالاب سرخانکل بندرانزلی

تالاب حفاظت‌شده سرخانکل بخشی از مجموعه تالاب انزلی است، که در بخش میانی آن واقع‌ شده و از آنجایی‌ که نبض گردشگری تالاب در انتهای این منطقه میباشد ظاهرا تالاب سرخانکل به‌عنوان تنها مسیر رسیدن به نیلوفرهای آبی میباشد. پرندگان زیبایی نظیر قو، غاز، چنگر و انواع مرغابی‌ها، طاووسک… نیز در این منطقه زمستان را میگذرانند. سرخانکل پوشیده از آزولا، سه کوله خیز، لاله تالابی و نیزار است که گونه غالب گیاهی آن را نی و لوئی تشکیل می‌دهد. منطقه رویش گل‌های نیلوفر آبی یکی از مکان‌های اصلی تخم‌گذاری و جوجه آوری پرستوهای دریایی در تالاب انزلی میباشد.

تالاب سرخانکل بندرانزلی http://giltiti.ir/category/articles/tourism/

پارک ساحلی بلوار قدس بندرانزلی

پارک ساحلی بلوار قدس مکانی بسیار زیبا وچشم نواز از ساحل دریا و قایق های تند رو وکشتی های پهلو گرفته میباشد این مکان بسیار قدیمی هست و دارای درختان بسیار زیبا و آلاچیق های مجهز به صندلی که مکان مناسبی برای روزهای بارانی میباشد.

به دلیل تعاملات انزلی با روسیه در سالهای دور, این پارک دارای معماری اروپایی و غربی میباشد و جاذبه خاصی به این مکان بخشیده است. اگر قصد اقامت در بندرانزلی را دارید میتوانید از هتلهای مجهز و زیبایی که در اطراف پارک قرار دارند استفاده کنید.
مساحت این پارک ‪ هزار متر مربع میباشد و در مجاورت کانال بین المللی انزلی و غازیان قرار دارد در جنوب نمای کاخ میان پشته،نمای اسکله‌های بندر و کشتی‌های بزرگ در حال بارگیری و در شمال موج شکن‌های غازیان و انزلی را می ‌توان از بلوار ساحلی انزلی نظاره گر بود.

بلوار ساحلی بندرانزلی http://giltiti.ir/category/articles/tourism/

درصورت تمایل به خرید محصولات ارگانیک گیلان و صنایع دستی شمال اینجا کلیک کنید یا به سایت www.giltiti.ir بروید.

دهکده ساحلی بندرانزلی

دهکده ساحلی بندر انزلی بزرگ‌ترین دهکده گردشگری ایران است. این شهرک در منطقه غازیان انزلی بین محله شالیور و بی‌بی حوریه غازیان واقع‌شده و باوجود اینکه در استان گیلان و مازندران شهرکهای توریستی زیادی وجود دارد,دهکده ساحلی بندرانزلی هنوز از زیباترین شهرک‌های گردشگری ایران است. در دهکده ساحلی فضای سبز اهمیت ویژه‌ای دارد، ویلاهای این شهرک در بسیار زیبا و لوکس هستند وجلوه زیبایی به دهکده ساحلی بخشیده اند. شهرک ساحلی بندر انزلی (دهکده ساحلی بندر انزلی) دارای امکانات رفاهی همچون رستوران، فروشگاه، پارک، مسجد، منطقه شنای برادران و خواهران، زمین‌های ورزشی، ویلاهای ساحلی، آلاچیق و … است.

نمایی زیبا از دهکده ساحلی بندرانزلیhttp://giltiti.ir/category/articles/tourism/

درصورت تمایل به خرید محصولات ارگانیک گیلان و صنایع دستی شمال اینجا کلیک کنید یا به سایت www.giltiti.ir بروید.