رودسر یکی از شهرهای شرقی استان گیلان میباشد که از یک طرف به کوه و از طرفی به دریا متصل میشود.

زیبایی این شهر وروستاهای آن زبان زد است. برای خرید محصولات محلی رودسر وگیلان اینجا کلیک کنید یا به آدرس www.giltiti.ir بروید.

منطقه سفيد آب رحيم آباد رودسر

برای رسیدن به منطقه سفید آب باید ۵۰ کیلوتر از رودسر به سمت شهر رحیم آباد برویم. پس گذشتن از مسیر پر درخت و زیبا به چشمه ای میرسیم که از دل کوه میاید و در قعر تابستان نیز بسیار سرد و گوارا میباشد. اطراف چشمه سفید آب رودسر طبیعت نابی دارد که خیره کننده میباشد.این چشمه در ارتفاع ۱۷۰۰ متری قرار دارد که حدودا ۱۸ چشمه دیگرا با خود همراه میکند تا به رودخانه پلرود بریزد. شما میتوانید داخل آب بروید و روی سنگهای بزرگ بنشینید و با عشق زندگیتان به آینده روشن بیاندیشید 🙂

چشمه سفیدآب رحیم آباد رودسر http://giltiti.ir/category/articles/tourism/

درصورت تمایل به خرید محصولات ارگانیک گیلان و صنایع دستی شمال اینجا کلیک کنید یا به سایت www.giltiti.ir بروید.

منطقه ييلاقي جواهر دشت رودسر

هرچقدر هم از منطقه ییلاقی جواهر دشت رودسر بگویم کم گفته ام, تصور میکنید از دنیا خارج شده اید وقتی ابرهای سفید روی سبزه ها وشقایقهای قرمز مینشیند, وقتی از لا به لای ابرها آفتاب که میزند آدم هوش خود را از دست میدهد به راستی این همه زیبایی میتواند واقعیت باشد!؟ خانه های روستایی با سقف های رنگی رنگی جلوه زیبایی به منطقه بخشیده است. شما میتوانید از اهالی محل ماشین جیپ صحرا کرایه کنید ودر دشت رویایی و چشم نواز همراه خانواده گشت وگذار کنید.

ییلاق http://giltiti.ir/category/articles/tourism/جواهر دشت رودسر
جواهر دشت رودسر گیلان http://giltiti.ir/category/articles/tourism/

منطقه جنگلي و کوهستاني سرولات و جنگ سرا

این روستا در کنار رود خانه پر آب آچی رود و رودخانه کورئه در ابتدای دامنه شمالی البرز و کوه سماموس در درون دره احاطه شده از جانب چند کوه قرار گرفته . سرولات راه ورودی روستاهای کوهستانی از قبیل جنگسرا ،لیکلام،لیمه سرا،منه سئه،پشتاسران است. منطقه زرسر از محلهای قدیمی جاده سرولات در چابکسر ورودی منطقه سرولات است. که از قدیم باغات پرتقال آن معروف میباشد، ورودی کوهستانی دره سرولات است.زرسر آب و هوای متفاوت، نسیم خنک شبانه از دره رودخانه آچی رود دارا می باشد. رودخانه آچی رود از ییلاقهای گرده پشته سر تا جیردشتان و سرچشمه می گیرد .( تماشه کوه، خانم گردان لردی و بخش بزرگی از منطقه حفاظت شده سرولات جواهردشت).واقع شدن این روستا در کنار رودخانه و در ابتدای دامنه شمالی البرز و کوه سماموس موجب پدید آمدن جاذبه هایی طبیعی برای این روستا شده و این منطقه به رستورانهای آن معروف می باشد.

سرولات رودسر http://giltiti.ir/category/articles/tourism/

غار سجيران رودسر

غار سجیرا که در روستای سجیران واقع شده است یکی از جاذبه های گردشگری این روستا محسوب میشود. محققان در این غار استخوان وسفالهایی کشف نموده اند که متعلق به عصر آهن میباشد.

غار سجیران رحیم آباد رودسرhttp://giltiti.ir/category/articles/tourism/

درصورت تمایل به خرید محصولات ارگانیک گیلان و صنایع دستی شمال اینجا کلیک کنید یا به سایت www.giltiti.ir بروید.

www.giltiti.ir

چشمه آب معدني سجیران رودسر

چشمه سجیران در منطقه اشکورعلیا در بالادست روستا های نیلو، جیرکل، سجیران (در قسمت شمال شرقی) قرار دارد، گفته می شود این آب معدنی در درمان سنگ کلیه موثر است، حتی مبتلایان به سنگ کلیه آب چشمه را در بطری ریخته و به محل سکونت خود می برند، البته براساس نظر کارشناسان بدیهی است که با از بین رفتن گاز و فعل و انفعالاتی که انجام می شود آب، برخی از خواص درمانی خود را از دست می دهد و بهتر است با حضور در منطقه از فواید آب این چشمه بهره مند شوید.

آب چشمه سجیران بسیار گواراست به طوری که برخی از افراد در مدت ۱۵ دقیقه سه لیتر از آن را به آسانی می نوشند، آب این چشمه جرم و رسوب را به راحتی و در مدتی کم حل کرده و درآزمایشهای به عمل آمده آب چشمه برخی از انواع سنگ کلیه را در مدتی کمتر از یک شبانه روز کاملا در خود حل میکند

چشمه سجیران رحیم آباد رودسر http://giltiti.ir/category/articles/tourism/

منطقه سياهکل رود رودسر

مسافران می توانند از مناظر زیبا و امکانات طبیعی گردشگری سیاهکلرود در ما های مختلف سال نهایت استفاده رو ببرند که این مناظر شامل:رودخانه زیبای سیاهکلرود-باغات زیبای مرکبات-کوهای سر به فلک کشیده اطراف روستا-ییلاق زیبای جواهردشت-جنگلهای بکر روستا-استخر توریستی دوآب-صید ماهی قزل در سرچشمه رود سیاهکلرود در فصل بهار-زندگی با شبانان در فصل تابستان در ییلاق جواهردشت-خرید عسل و مرکبات و لبنیات طبیعی و….. میباشد.

نمای زیبا از رود سیاهکلرود http://giltiti.ir/category/articles/tourism/