کاشت برنج در گیلان به زمانهای بسیار دور برمیگردد.مساحت بسیار زیادی از زمینهای گیلان را شالیزارهای برنج در بر گرفته است. شغل و درآمد بیشتر مردم گیلان از راه کشاورزی برنج تامین میگردد. آب و هوا و خاک حاصلخیز منطقه گیلان باعث شده تا برنج بعمل آمده بسیار با کیفیت و سرشار از ویتامین های لازمه باشد .عطر و بو و پخت بسیار عالی برنج گیلان, باعث شده تا این محصول زبان زد دنیا باشد.

در ادامه میپردازیم به مراحل کاشت داشت و برداشت برنج گیلان. Www.giltiti.ir

مرحله آماده سازی شالیزارهای برنج

در مرحله آماده سازی شالیزارهای برنج (بیجار به زبان گیلکی) کشاورز به کمک ابزارهایی چون داس و بیل به تمیز کردن زمین میپردازد و علفهای هرز و چوبها و خاشاک را از زمین پاک میکند. و مرزهای زمین خود از علف و خاشاک پاکسازی میکند که اصلاحا به این عمل مرزگیری میگویند. در این فرایند کشاورز شالیزار را برای کاشت برنج آماده میکند.

نشا برنجhttp://giltiti.ir/product/برنج-هاشمی-اعلاء/

مرحله کاشت برنج

در مرحله کاشت برنج ابتدا کشاورز به میزان لازم , بسته به مساحت شالیزار,جو تهیه میکند و داخل منزل خود آن را در آب قرار میدهد و بعد از حدودا سه روز جو را داخل محفظه گرم میگذارد تا جوانه بزند. بعد از اینکار جو جوانه زده را داخل شالیزار در یک قطعه از زمین, که با گل و خاک شالیزار, بلندتر کرده و به شکل یک مستطیل بزرگ در آورده, جوانه ها را در دل آن خاک میکارد و آن قطعه زمین را با پلاستیک بزرگ شبیه به گلخانه درست میکند. به مدت حدودا ۲۰ روز به گلخانه ساخته شده سرکشی میکند و جوانه ها را آبیاری میکند تا زمانی که جوانه ها رشد کنند و سر از خاک بیرون بیاورند و به شکل بوته شوند تا آماده برای نشا شوند. در مرحله نشا برنج, زنان شالیکار ,بوته های آماده شده را در دل شالیزار با دست میکارند در تمامی مراحل نشا شالیزار پر از آب میباشد. در ضمن در این مرحله زالوهای خونخوار هیچ رحمی به زنان شالیکار نمیکنند و به ساق پاههای این عزیزان میچسبند تا از خونشان تغذیه کنند.

این بود قسمتی از مرحله کاشت برنج. در ادامه میپردازیم به مرحله وجین برنج.

وجین برنج

بعد از مرحله نشا برنج, نوبت به وجین برنج میرسد که تقزیبا ۲۵ روز بعد از نشا صورت میگیرد. در مرحله وجین ابتدا کودهای لازمه به شالیزار تزریق میشود, سپس شالی کاران باید علفهای هرز رویده شده بین بوته های نشا را پاکسازی کنند تا مزرعه بتواند به رشد خود ادامه دهد.

وجین برنجhttp://giltiti.ir/product/برنج-هاشمی-اعلاء/

وجین دوباره

در صورت روییدن بیش از حد علفهای هرز بعد از ۲۰ روز از گذشت وجین , دوباره عملیات پاکسازی علفهای هرز صورت میگیرد.

وجین دوبارهhttp://giltiti.ir/product/برنج-هاشمی-اعلاء/

برداشت برنج

بلاخره نوبت به مرحله برداشت برنج میرسد که معمولا در اوایل شهریور انجام میشود. ابتدا برنج یا بصورت دستی با داس کوچک بریده میشود یا هم بصورت مکانیزه با ماشین بریده میشود و به کارخانه برنجکوبی منتقل میشود و طی فرایندی تبدیل به برنج سفید میشود.

بریدن برنجhttp://giltiti.ir/product/برنج-هاشمی-اعلاء/

برنج هاشمی اعلا

برنج های کاشته شده توسط کشاورزان انواع مختلفی دارد که تفاوت آن در بذر جو و نحوه کاشت آن است. برنج هاشمی یکی از مرغوبترین انواع برنج در گیلان میباشد که دارای عطر و طعم و پخت عالی میباشد. اهالی گیلان خودشان عموما از برنج هاشمی دانه درشت استفاده میکنند. تفاوت در پخت و عطر و مزه فوق العاده برنج هاشمی باعث شده تا عمدتا کشاورزان گیلانی این برنج را کشت کنند. بهترین نوع برنج هاشمی نیز در شهرستان آستانه اشرفیه به دلیل خاک مرغوب این منطقه,کشت میشود که خواهان بسیار زیادی دارد.

برای خرید برنج هاشمی اعلا اینجا کلیک کنید.