اماکن دیدنی و زیبا در استان گیلان:

جاده زیبای اسالم به خلخال

جاده گردشگری اسالم به خلخال

یکی از زیباترین جاده های جهان که معروف به جاده بهشت میباشد گذرگاه اسالم به خلخال هست که منظره چشم نواز جنگل ودشت و گلزار و آبشار را با هم در خود جای داده. دیدن این جاده طولانی و چشم نواز روح هر انسانی را تازه نموده و آدم را از روزمرگی دور میکند. ناب ترین و بکرترین جاده جنگلی ایران جاده اسالم به خلخال میباشد. در ضمن کنار جاده اسالم به خلخال میتوان چادر زد و بساط یک پیک نیک عالی را فراهم نمود.

جاده تونلی از درخت است

اسالم بخشی از شهرستان تالش هست که جاهای دیدنی دیگر هم دارد مانند جنگل زیبای گیسوم که یک جاده زیبا دارد که درختان اطراف آن, جاده را به تونلی از درخت تبدیل کرده اند که شما میتوانید با ماشین خود از وسط آن گذر کنید ولذت ببرید و به ساحل زیبای گیسوم برسید واز دریا زیبای خزر دیدن کنید, ناگفته نماند که قسمتی از فیلم حضرت سلیمان را در این مکان ساخته اند تا تداعی منطقه زیبای اورشلیم را داشته باشد.

این جاده‌ی ۷۰ کیلومتری از شهر اسالم در گیلان شروع میشود و به شهر خلخال در جنوب استان اردبیل واستان آذربایجان شرقی وزنجان ختم میشود.

بهتر است بدانید که حدود ۷۰ کیلومتر شما هیچ پمپ بنزینی نمیبینید پس از قبل به فکر بنزین باشید و باک ماشین را پر کنید… در ضمن در گذار جاده از دیدن دشتهای پرگل و مه و ابر هم لذت میبرید.

در این جاده هتلی نیست ولی اتاقهایی برای اقامت شبانه و استراحت مسافرین وجود دارد…

چشم اندازهای زیبای مسیر
دریاچه نءور در فصل بهار

در فصل بهار در طول این مسیر گل های زیبای شقایق میروید و جلوه خاصی به این جاده میبخشد.هنگام لذت بردن از مسیر از دریاچه نیور غافل نشوید که گردشگران زیادی برای دیدن این دریاچه به این منطقه می آیند.

لطفا در فصل زمستان قبل سفر از باز بودن راه مطمن شوید ولی در فصل بهار وتابستان با خیال راحت سفر کنید و لذت ببرید.

دشت شقایق